Fırın İşletmecilerine Tavsiyeler

Fırın İşletmecilerine Tavsiyeler

Fırın İşletmecilerine Tavsiyeler_0 Fırın İşletmecilerine Tavsiyeler_1

 

Fırın işletmecisiyseniz veya bir fırın işletmesi açmak istiyorsanız sizlere dikkat etmeniz gereken  hususlar ve öne çıkmanızı sağlayacak önerilerimizi derledik. Bu yazıda, işleri yürütmenize ve başarılı olmanıza yardımcı olacak fırıncılıkla ilgili ipuçları sunuyoruz.

 

1.Bütçe Planlaması

Acil durumlara her zaman hazırlıklı olup operasyonlarınızı dikkatli bir şekilde bütçeleyin. Personel ödemeleri, bakım masrafları, hammadde masraflarına ilişkin ayrıntılı bir gider tablosu bulundurun. Bu şekilde kolaylıkla kar marjınızı hesaplayabilir, işyerinize yatırım bütçesi ayırarak işleri büyütebilirsiniz.

 

  1. Hijyen

Özellikle gıda sektöründe hijyeninin önemini biz de belirtmek isteriz. Üretim ve satış alanını her zaman temiz tutmaya özen göstermeniz ani denetimlere de hazırlıklı olmanızı kolaylaştıracaktır. Yeni dükkan açacaksanız, fırını açacağınız dükkanın temizliğinin kolay yapılır olması ve tesisat problemlerinin kesinlikle olmamasına dikkat etmelisiniz. Dizayn konusunda sade seçimler yapmanız işyerini daha hijyenik ve ferah gösterecektir.

 

3.Ürün Çeşitliliği

Ürün çeşitliliği müşteriyi çekmeye yardımcı olur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken kısım maliyet ve süreç yönetiminiz olacaktır. Talebi tam karşılayacak miktarda arzı sunmanız önemlidir. İstikrarlı ve yapabileceklerinizin farkında olmalısınız. İş dünyasında sürdürülemez bir dalgalanma yaratmak ve ardından hemen bir balon gibi sönmek istemezsiniz.

Yeni çıkan ürünlerinizin tanıtımını yapmanız ve o ürünü öne çıkarmanız satışlarınızı arttıracaktır. Bu noktada ürün konumlandırmanız önem taşır.

Dijitalleşen dünyamızda, sosyal medya üzerinden tanıtım yapmanız ve bir çevrimiçi mağaza eklemeyi ve hazır ürünlerinizi internet üzerinden satmayı da düşünmelisiniz. Aynı zamanda yemek siparişi siteleriyle anlaşma yapmayı da düşünebilirsiniz.

 

  1. Web Sitesi

Meşru bir çevrimiçi varlığa sahip olmak için fırıncılık işletmenizin web sitesine sahip olması gerekir. İyi tasarımlı, SEO optimizasyonlu bir web sitesi, unlu mamuller arayan müşterilerin size ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda işletmenizin konum ve iletişim bilgilerini Google haritalara eklemeniz gerekir.

 

  1. Sosyalleşin

Sosyal medya, çağımızda müşterilere ulaşmanın bir diğer yoludur. Bu nedenle, sosyal medyada işletme sayfaları oluşturun ve bunları düzenli olarak güncelleyin. Ürünlerinizi ve kendinizi tanıtan paylaşımlarda bulunun. Müşterilerden aldığınız feedbackleri iyi değerlendirip işletmenizin operasyonlarını daha da geliştirebilirsiniz.

 

  1. Çevrimiçi Teslimat Platformlarında Bulunun

Müşterilerin bir çoğu ürünleri evde tüketmeyi tercih ediyor. Çevrimiçi teslimat platformlarıyla yapacağınız anlaşmalar bu kitleyi de potansiyel müşterileriniz arasına katar. Aynı zamanda bunu web sitenize entegre etmeniz gerekecektir.

 

  1. Envanter Yönetim Sistemi Kullanın

Envanter yönetim sistemiyle, ürünlerinizin raf ömürlerini, tarih kontrollerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sistemler özellikle gıda sektöründe, bayatlamış ürünlerin kontrolü konusunda size ciddi kolaylık sağlayacaktır.

 

  1. İş Birlikleri Yapın.

Fırın işletmeniz, çevredeki uygun yerel işletmelerle işbirliğine girmelidir. Mesela çevrenizdeki restoranların mamul tedariğini yapabilir ya da bir çiçekçiyle anlaşıp pasta + çiçek gibi kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bu da satışlarınızı arttırmayı sağlayacaktır.

 

  1. Güncele Ayak Uydurun

Çeşitleriniz arasına vegan, glütensiz, laktozsuz, alerjensiz ürünler eklemeniz hem sizi farklı kılacak hem de müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Bulunduğunuz bölgedeki pazar araştırması iyi yapın, yeni trendleri deneyin ve gözlemlerinize göre değişiklikler yapın.

Sosyal Medyada Paylaş

Hakkımızda

DENEYİM, VİZYON VE YENİLİKÇİLİK Gıda Makinaları sektöründe geçirdiğimiz 13 yıllık süre içerisinde edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi, ürün portföyümüzde bulunan makineler ile siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Fırın ve Pasta makinaları sektöründe , ürün yelpazemizde bulunan 30 değişik modeldeki makineleri kullanan, değerli ATS müşterileri sayesinde, sektörün en iyi ve en güvenilir firmalarından biri haline geldik. Firma olarak küçük, orta ve büyük kapasiteye sahip birçok işletme için çözümler sunmaktayız. Uzun yılların tecrübesi, en son yenilikleri içeren teknolojik altyapımız, işini iyi yapan insan kaynağımız ve en iyi hammaddeleri kullanarak ürettiğimiz makineler sayesinde; müşterilerimize iyi bir başlangıcı, verimli ve uzun ömürlü makinelerle, sürekli iyi kalitedeki ürün çıktısını garanti ediyoruz. Bu vesile ile web sitemizde bulunan geniş ürün yelpazemize bakmanızı rica ediyor ve sizleri de mutlu ATS müşterileri arasında görmeyi ümit ediyoruz.

Haberler
Yeni Ürünlerimiz Gözatın

Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına, ürünlerimizde devamlı iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Endüstriyel hamburger ve sandöviç üreticileri için geliştirdiğimiz yeni tesisimiz sayesinde, 2 farklı ürünü aynı makine parkurunda üretebilirsiniz. Daha fazla detay için lütfen https://atsbakeryequipment.com/hamburger-ve-sandovic-ekmek-hatti-ud linkini ziyaret ediniz.

Pizza, lavaş ve lahmacun üretimi yapan küçük ve orta kapasiteli işletmeler için ise; konveyörlü pizza fırınları ve hamur açma makinasını geliştirdik. Bu ürünler hakkında daha fazla detaya https://atsbakeryequipment.com/konveyorlu-pizza-firini-ud ve https://atsbakeryequipment.com/hamur-acma-makinasi-ud linklerinden ulaşabilirsiniz...

 

Ekonomik Seri Spiral Mikser

Bu yıl içinde lansmanını yaptığımız yeni "ESPM E" serisi spiral mikserlerimize hemen göz atın. Kalite ve performanstan ödün verilmeden üretilen ekonomik seri mikserlerimiz, fiyatının yanı sıra estetik görüntüsü ile de göz dolduruyor... "E" serisi mikserlerimiz hamur işleme bölümü ürünleri içerisinden ulaşabilirsiniz...

 

 

 

 

Deneyimli Teknik Kadro

Firma olarak deneyimli iş gücünün değerinin farkındayız. Bu sebepten dolayı sektöre uzun yıllar hizmet vermiş insanlara değer veriyoruz ve firma bünyesine katmak için elimizden geleni yapıyoruz.  Kuruluşumuzda,  deneyimli personel sayısı son derece fazla olmakla birlikte; en az 7 yıl, en fazla ise 22 yıl aralığında  sektörümüze emek vermiş değerli yol arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

 

Tesislerimize Ait Videolar Yayında...

Sizlere katalog resimlerini göstermekten daha fazlasını yaparak, makinalarımızı kullanan işletmelere götürüyoruz. Kurduğumuz büyük, orta ve küçük kapasiteye sahip işletmelere ait video görüntülerine https://www.youtube.com/channel/UC-QCK_HyGGLm88bm1TY6VPw kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Ürünlerimiz Tam Koruma Altında...

Kendimizi müşterilerimizin yerine koyuyoruz ve sevkiyat sırasında meydana gelebilecek can sıkıcı hasarlara karşı makinelerimizi tam koruma altına alıyoruz. Son testi yapılan makineler, palet üzerine sabitlendikten sonra, 2 kat koruyucu örtü ile tamamen çevreliyoruz. Ayrıca dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı  makineleri, ahşap sandık içerisinde müşterilerimize sevk ediyoruz. Denizaşırı yüklemelerde ise, makineleri nemden korumak için, nem emici torbalar sandık içerisine yerleştiriyoruz.  Ürünlerimizin güvenle sizlere ulaşmasını sağlayarak; iyi bir başlangıcı temin ediyor ve sizlerin de yüzünü güldürüyoruz.

 

 

 

Web Sitemiz Yenilendi...

Firmamız, ürünlerimiz ve verdiğimiz servisler hakkında daha detaylı bilgilerin yer aldığı yeni web sitemiz yayına başladı. Her türlü görüş, öneri ve sorularınız hakkında lütfen bizimle temasa geçiniz.

 

 

 

Tüm Haberler
İletişim Bilgileri
Adres:
Yazır Mh. Öztekinler Sk. 44/17 42130 Selçuklu, Konya – TÜRKİYE
Telefon:
+90 533 488 49 18
E-posta:
info@atsbakeryequipment.com