HAMUR İŞLEME

Hamur Kesme Makinası

En son yapısal ve teknolojik yenilikler ile, yılların deneyim ve bilgi birikiminin harmanlanması sonucunda yeniden tasarlanan hamur kesme makinemiz sayesinde; hamur örselenmeden, herhangi bir sıkıştırma işlemine maruz kalmadan ve çok hassas ağırlık değerleri ile kesilir.

Hamur hunisi ve dış kapaklar paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Gramaj ayarlaması isteğe bağlı olarak el çarkı ya da dokunmatik ekran üzerinden yapılabilir.

Dakikada 20 ila 40 hamur arasında kesim yapabilir.

Gramaj aralıkları 50-200 gr, 100-600 gr yada 250-1000 gr olarak seçilebilir.

Klasik hamur kesme makinalarında kullanılan şelale tipi yağlama düzeneğinde, yüksek oranda yağ tüketimi olmaktadır. Gerekli zamanlarda yağ ilavesi yapılmaz ise de, maliyeti çok yüksek olabilecek makine hasarı oluşmaktadır. Enkomak olarak bu sorunu, damlama şeklinde çalışan, yeni tip bir mekanizasyon ile çözmüş bulunuyoruz. Orta kapasiteli bir işletmede, klasik şelaleli yağlama sisteminde, haftalık yağ tüketimi 15 lt yi bulurken, damlama sisteminde bu miktar, 2,5 lt ye kadar düşürülmüştür. Böylelikle yüksek oranda yağ tasarrufu sağlanmakta ve yağ maliyetin önüne geçilmektedir. Ayrıca yağlama sistemi üzerinde bulunan alarm sayesinde, tank içerisindeki yağ bitme noktasına geldiğinde sistem otomatik olarak çalışmakta ve kullanıcıyı uyarmaktadır.

Yağlama sisteminde bulunan geri dönüşüm ve filtreleme düzeneği sayesinde, yağ sarfiyatının ve israfının önüne geçilmiştir.

Hamur kesim hassasiyeti için ayar işlemi, bunkeraltının üst kısmında bulunan ayar vidaları üzerinden rahatça yapılabilir. Böylelikle makinenin yan kapaklarını açmaya gerek kalmadan, hızlı bir şekilde işlem tamamlanır.

Manuel Kesme Makinesi Özellikleri:

Gramaj ayarı el çarkı vasıtasıyla el ile yapılmaktadır

Ana gövde tamamen çelikten üretilmiştir

Kesme tamburu krom kaplıdır

Emiş pistonu oksitlenmez malzemeden imaldir

24 V kumanda panosu

Kapalı devre yağlama sistemi

Huni kapasitesi 70 kg hamur

Paslanmaz çelikten dış kapaklar

Kayış kasnaklı motor sistemi

Otomatik Kesme Makinesi Özellikleri:

Gramaj ayarı serigrafi üzerindeki düğmeler veya dokunmatik ekran üzerinden otomatik olarak yapılmaktadır

Ana gövde tamamen çelikten üretilmiştir

 Hamur sayma özelliği

Hızlı ve yavaş olarak 2 devirli hız ayarı

Kesme tamburu krom kaplıdır

Emiş pistonu oksitlenmez malzemeden imaldir

24 V kumanda panosu

Kapalı devre yağlama sistemi

Huni kapasitesi 70 kg hamur

Paslanmaz çelikten dış kapaklar

Opsiyonlar:

50-200, 100-600 veya 250-1000 gr kesim aralığı

Manuel veya dokunmatik gramaj ayar sistemi

Teflon kaplı huni

Büyük huni (140 kg hamur kapasiteli)

Elektronik Hız Kontrol Sistemi

Huni üzeri güvenlik ızgarası

Hamur çiftleme sistemi

Motorlu unlama sistemi

 

Konik Çevirme Makinası

Yeniden tasarlanan konik yuvarlama makinesi, kendi ekseni etrafında dönen bir koni ile aşınmaya karşı mukavemetli, spiral şeklindeki ayarlanabilir kanallardan oluşmaktadır.

Kesilen hamurlar, aşağıdan yukarıya doğru dönerek çıkarken, kanallar içerisinde mükemmel şekilde yuvarlanmaktadır.

Hamur çıkış bölümünde unlama sistemi mevcuttur.

Standard modelde kanal çıkış boyu 4.5 mt ve çalışma aralığı 100-600 gram arasındadır.

Diğer bir modelde ise 50-200 gr aralığında yuvarlama yapılabilir. 

Opsiyonlar:

Sıcak-soğuk hava üfleme sistemi

Teflon kaplı kanal veya gövde 

Elektronik hız kontrol sistemi 

Band Tipi Hamur Çevirme Makinası

Bant tipi hamur yuvarlama makinası,  kısa mesafede hamurları yuvarlamak için ideal bir üründür. Mesafesi ayarlanabilir V şeklindeki bandı sayesinde küçük veya büyük hamur parçalarını ideal şekilde yuvarlayabilir. Hamur işleme aralığı 100-2000 gram aralığındadır. Hız kontrollü band sistemi sayesinde ise hamurun band üzerinde ilerleme hızı, dolayısıyla yuvarlanma işlemine tabi tutulacağı süre seçilebilir. Böylelikle mükemmel derecede yuvarlaklanmış hamurlar elde edilebilir.

Ara Dinlendirme Makinası

Kesme ve yuvarlama sırasında hamura uygulanan fiziksel kuvvetlerden sonra, hamurun toparlanması için dinlenme aşamasının gerçekleştiği yerdir.  Bu süreç içerisinde mayanın hamur içerisindeki faaliyetleri de artarak devam eder. Hamur yeterli süre dinlendirilmezse, şekil verme sırasında yüzeyinde yırtılmalar oluşur ve ekmek görünümü iyi olmaz.

Giriş bölümüne yerleştirilen sensörler sayesinde, hamur boş taslar içerisine tam zamanında aktarılır. Böylelikle hamurun yere düşmesi engellenir, israfın önüne geçilir ve hijyenik bir ortam sağlanır.

Makine, otomatik modda gelen hamur hızına göre yada manuel modda, aralıksız hamur alma şeklinde çalıştırılabilmektedir. Ayrıca sensörler sayesinde makineye giren hamur sayısı dijital ekrandan görülebilmektedir.

Opsiyonel olarak, UV lambası ve klima özelliği eklenebilir.

İçerisinde bulunan teflon kaplı transfer panelleri sayesinde, hamur aktarma sırasında senkronizasyon sıkıntısı yaşanmaz.

Uzun ömürlü ve kare şeklinde plastik taslar kullanılmaktadır.

Makine sağ veya sol giriş/çıkışlı tasarlanabilir. 88 - 152 – 176 – 240 – 328 kapasiteli modelleri mevcuttur.

Opsiyonlar:

Sağ veya sol giriş UV lambası ve klima ünitesi 

Uzun Şekil Verme Makinası

Uzun şekil verme makinesi, tava ekmeği ve küçük baget dahil her çeşit ekmek hamuruna şekil verebilecek özelliktedir. 

Makine üzerinde, dört adet baskı ve şekil merdanesi mevcuttur. Merdanelere plastik sıyırma üniteleri eklenmiştir. Baskı tablası ayarlanabilmektedir. Aynı zamanda temizliği için olduğu yerde geriye doğru kolaylıkla açılabilmektedir. Maksimum şekil verme uzunluğu 420 mm dir. Hamur işleme kapasitesi saatte 2.800 adettir. Merdane ve baskı tablası ayar kolları, mevcut alanının ters yönünde de monte edilebilir.

Opsiyonlar:

Tek veya çift baskı tablası

Bant üzeri uzunluk kılavuzu

Unlama sistemi Baskı tablası üzerinde üçgen şekillendirici 

Spiral Mikser

Spiral hamur yoğurma makinaları, yoğurma zamanını klasik hamur kazanlarına nazaran daha da kısalttığı için, fırın ve pastaneler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. 

Aynı zamanda daha homojen bir hamur karışımı elde edilir. Böylece ekmeğin hacmi daha büyük olur.

Makine manuel veya otomatik olarak çalıştırılabilir ve iki adet zaman ayarı mevcuttur. 

Kazan, spiral kol ve kesme bıçağı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Kazan, ters istikamette döndürülebilir. 

Kayış kasnak tahrik sistemine sahip olduğundan sessiz çalışır. 

Su girişi için kazan üzerinde musluk bulunmaktadır. 

İsteğe bağlı olarak hamurun sıcaklığını ölçen bir sensör ünitesi miksere takılabilir.  

Hareketli Kazanlı Spiral Mixer

Hareketli kazanlı spiral mikser, endüstriyel tesisler için tasarlanmış ve ağır hizmet şartlarına göre dizayn edilmiştir.

İki zamanlı yoğurma sistemi, güçlendirilmiş çift hızlı motorları, hareketli kazana aktarılan yüksek oranlı güç sayesinde, mükemmel yoğurma ve pratik kullanım bir araya getirilmiştir. Ayrıca güçlendirilmiş şasesi ile de uzun yıllar müşterilerimizin sorunsuzca ve güvenle kullanımı garanti edilmiştir.

Yoğurma işlemi sonunda, mikser kafası otomatik olarak kalkar ve kazanın kullanıcı tarafından kolayca çıkarılmasına olanak sağlar.

Boşaltılan kazan, bir kilit sistemi sayesinde, mikser gövdesine tekrar sabitlenir. Bu şekilde her zaman aynı kalitede yoğurma işlemi garanti edilmiş olur.

Hareketli kazanlı mikserin diğer özellikleri ise; paslanmaz kazan, bıçak ve spiral kanca seti, otomatik ve manuel olarak kullanma seçenekleri, sessiz mekanik ve güç aktarım sistemi, CE normlarında güvenlik sistemleridir. İlave kazan ve kaldırma devirme sistemi de mikser ile birlikte mevcuttur.  

Kaldır Devirli Spiral Mikser

Yeni geliştirilen kendiliğinden kaldırmalı mikser sistemi sayesinde, artık fırıncılar hamuru mikserden alıp hamur kesme makinesi veya tezgah üstüne taşıma gibi zor ve zahmetli işlemleri kolayca yapabilecekler. Ayrıca bu sistem sayesinde artık küçük ve orta ölçekli işletmelerde ekonomik çözüme kavuşmuş olacaklar.

Kaldır devir makinamız, müşterinin istediği yükseklik ve devirme yönüne göre dizayn edilebilir.

Klima Ünitesi

Klima ünitesi, hamur gelişimi için gerekli olan ısı ve nemi oluşturmak için, maya odası içerisinde kullanılan cihazdır.

Cihaz üzerinde bulunan sensor sistemi sayesinde, kabin içindeki ısı ve nem sürekli olarak kontrol edilir ve otomatik olarak ayarlanır.

Kolay ve güvenli kullanım için, kumanda paneli klima ünitesinin haricinde, maya odasının dış paneline monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Nem aralığı %60-95, ısıtma aralığı +20 - + 50 C dir. Etkili alan kapasitesi 10 m3 tür.

 

 

Un Eleme Makinası

Kompakt yapıda tasarlanmış tamamen paslanmaz çelikten imal edilmiş bu makine unu havalandırır ve elenmesini sağlar. Elenecek un hazneye boşaltılır ve dikey çalışan helezon vasıtasıyla eleme odasına taşınır. Dönen iki fırça yardımıyla un elekten geçirilir ve çıkış ağzından kazana boşaltılır.  

Gövdeye yerleştirilmiş tekerlekler sayesinde kolayca hareket edebilmektedir. Kolay değiştirilebilen fırçalara sahiptir.

3 metre yüksekliğe kadar taşıma imkânı sağlar.

Kapasite 2000 kg /saat olup emniyet ızgarası mevcuttur.

Makine ağırlığı 93 kg dır.

Ekmek Dilimleme Makinası

Her ebatta ekmeği eşit kalınlıkta dilimler. (10-13-16 mm kalınlıklarda isteğe göre üretilmektedir). Çalışma yerleri paslanmaz saçtan imal edilmiştir. Kesme işlemi sonunda otomatik olarak durur. Tekerlekleri sayesinde kolay taşınabilir. Bıçaklar paslanmaz ve uzun ömürlü çelik malzemeden imal edilmiştir. Makine Gövdesi, elektrostatik boya ile boyanmıştır. Kullanımı ve temizliği kolaydır.

Su Soğutma Makinası

Su soğutma makinesi ile çok küçük hacimli bir alanda, yüksek miktarda soğuk su elde etmek mümkündür. Makine ayarlanan ısı seviyesine geldiği zaman ısı dengesini korur ve bu seviyede kalır. İç kazan ve dış kaplama paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiştir. Suyu 1,5 °C kadar soğutabilen makine soğutma esnasında üretilen buzu çözerek, soğutma işlemine yardımcı olur. Emniyet otomatiği sayesinde fan motoru arızası, gaz kaçağı ve kondenser kirliliği durumlarında enerji kesilir ve motor koruma altına alınır. İlk kurulum ve çalıştırma öncesi 12 saat dolu halde çalıştırılmalıdır. Üretim kapasitesine göre 300-600 ya da 900 lt kazanlardan biri seçilmelidir. Saatlik kapasite 100 lt, minimum su sıcaklığı +2 °C kadar indirilebilir.

Su Dozajlama Makinası

Hamur yoğurma sırasında kullanılacak olan suyu, litre bazında otomatik olarak alan, bir su dozajlama ürünüdür. Cihaz, ekranına girilen su miktarını otomatik olarak alır ve sistemi kapatır. İşlem esnasında alınan suyun derecesini de gösterir. Bu suyun ısısını ayarlamak gibi bir özelliği yoktur (ısı ayarı için daha gelişmiş bir ünite olan, ATS 90 modelini sorunuz…). Ayrıca toplam alınan su miktarını hafızasına kaydederek daha sonra görme imkânı sunar. 

Planet Mixer

Karıştırma, çırpma ve yoğurma işlemlerinin tamamını yapabilen planet mikser; Fırınlar, pastaneler, oteller ve büyük mutfaklar için özel dizayn edilmiş ideal bir makinedir.  

Kullanımı basit ve emniyetlidir. Karıştırma ve çırpma makineleri muhtelif kütlelerin imalatı için olağanüstü yüksek kalite talepleri olan ve son derece ekonomik çalışmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiştir. Bu makineler uluslararası alanda da isim edinmişlerdir.

Serbest hareket eden, bakım gerektirmeyen karıştırma kafası

İsteğe bağlı olarak aynı anda 40 ve 60 lt. lik kazan kullanılabilir.

Kazan ebadı 10-20-40-60 lt.

Yüksekliği ayarlanabilir kazan.

Kazan ve aletler paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

İsteğe bağlı olarak sıyırıcı takılabilir.

İsteğe bağlı olarak panelli kontrol sistemi ile çalışma sağlanabilir.

Otomatik kazan kaldırma sistemi ile çalışma sağlanabilir.

Elektrik tesisatı Avrupa normlarına uygundur.

Kontrol devresi gerilimi 24 V. dur.

Hakkımızda

DENEYİM, VİZYON VE YENİLİKÇİLİK Gıda Makinaları sektöründe geçirdiğimiz 13 yıllık süre içerisinde edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi, ürün portföyümüzde bulunan makineler ile siz değerli müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz. Fırın ve Pasta makinaları sektöründe , ürün yelpazemizde bulunan 30 değişik modeldeki makineleri kullanan, değerli ATS müşterileri sayesinde, sektörün en iyi ve en güvenilir firmalarından biri haline geldik. Firma olarak küçük, orta ve büyük kapasiteye sahip birçok işletme için çözümler sunmaktayız. Uzun yılların tecrübesi, en son yenilikleri içeren teknolojik altyapımız, işini iyi yapan insan kaynağımız ve en iyi hammaddeleri kullanarak ürettiğimiz makineler sayesinde; müşterilerimize iyi bir başlangıcı, verimli ve uzun ömürlü makinelerle, sürekli iyi kalitedeki ürün çıktısını garanti ediyoruz. Bu vesile ile web sitemizde bulunan geniş ürün yelpazemize bakmanızı rica ediyor ve sizleri de mutlu ATS müşterileri arasında görmeyi ümit ediyoruz.

Haberler
Yeni Ürünlerimiz Gözatın

Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına, ürünlerimizde devamlı iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Endüstriyel hamburger ve sandöviç üreticileri için geliştirdiğimiz yeni tesisimiz sayesinde, 2 farklı ürünü aynı makine parkurunda üretebilirsiniz. Daha fazla detay için lütfen https://atsbakeryequipment.com/hamburger-ve-sandovic-ekmek-hatti-ud linkini ziyaret ediniz.

Pizza, lavaş ve lahmacun üretimi yapan küçük ve orta kapasiteli işletmeler için ise; konveyörlü pizza fırınları ve hamur açma makinasını geliştirdik. Bu ürünler hakkında daha fazla detaya https://atsbakeryequipment.com/konveyorlu-pizza-firini-ud ve https://atsbakeryequipment.com/hamur-acma-makinasi-ud linklerinden ulaşabilirsiniz...

 

Ekonomik Seri Spiral Mikser

Bu yıl içinde lansmanını yaptığımız yeni "ESPM E" serisi spiral mikserlerimize hemen göz atın. Kalite ve performanstan ödün verilmeden üretilen ekonomik seri mikserlerimiz, fiyatının yanı sıra estetik görüntüsü ile de göz dolduruyor... "E" serisi mikserlerimiz hamur işleme bölümü ürünleri içerisinden ulaşabilirsiniz...

 

 

 

 

Deneyimli Teknik Kadro

Firma olarak deneyimli iş gücünün değerinin farkındayız. Bu sebepten dolayı sektöre uzun yıllar hizmet vermiş insanlara değer veriyoruz ve firma bünyesine katmak için elimizden geleni yapıyoruz.  Kuruluşumuzda,  deneyimli personel sayısı son derece fazla olmakla birlikte; en az 7 yıl, en fazla ise 22 yıl aralığında  sektörümüze emek vermiş değerli yol arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

 

 

 

Tesislerimize Ait Videolar Yayında...

Sizlere katalog resimlerini göstermekten daha fazlasını yaparak, makinalarımızı kullanan işletmelere götürüyoruz. Kurduğumuz büyük, orta ve küçük kapasiteye sahip işletmelere ait video görüntülerine https://www.youtube.com/channel/UC-QCK_HyGGLm88bm1TY6VPw kanalımızdan izleyebilirsiniz.

Ürünlerimiz Tam Koruma Altında...

Kendimizi müşterilerimizin yerine koyuyoruz ve sevkiyat sırasında meydana gelebilecek can sıkıcı hasarlara karşı makinelerimizi tam koruma altına alıyoruz. Son testi yapılan makineler, palet üzerine sabitlendikten sonra, 2 kat koruyucu örtü ile tamamen çevreliyoruz. Ayrıca dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı  makineleri, ahşap sandık içerisinde müşterilerimize sevk ediyoruz. Denizaşırı yüklemelerde ise, makineleri nemden korumak için, nem emici torbalar sandık içerisine yerleştiriyoruz.  Ürünlerimizin güvenle sizlere ulaşmasını sağlayarak; iyi bir başlangıcı temin ediyor ve sizlerin de yüzünü güldürüyoruz.

 

 

 

Web Sitemiz Yenilendi...

Firmamız, ürünlerimiz ve verdiğimiz servisler hakkında daha detaylı bilgilerin yer aldığı yeni web sitemiz yayına başladı. Her türlü görüş, öneri ve sorularınız hakkında lütfen bizimle temasa geçiniz.

 

 

 

Tüm Haberler
İletişim Bilgileri
Adres:
Yazır Mh. Öztekinler Sk. 44/17 42130 Selçuklu, Konya – TÜRKİYE
Telefon:
+90 533 488 49 18
E-posta:
info@atsbakeryequipment.com